בלוג

מישהו מסתובב שם

היא עומדת במטבח ומבשלת. היא אוהבת את מעשה הכשפים הזה. בחירת המרכיבים, בישול, טיגון וערבוב טעמים שתמיד יוצרים משהו חדש לגמרי.
שני בצלים. פורסת אותם לקוביות קטנות, מקפידה לעשות זאת ליד הכיור כשהמים זורמים. ככה בוכים פחות. מוציאה סיר מהארון ושופכת מעט שמן זית, מחכה קצת ואז הבצל. מביאה את הבשר מהמקרר, משאירה את המקרר פתוח, אין טעם לסגור אותו, היא צריכה להוציא משם עוד הרבה דברים.
היא שוטפת ידיים וניגשת לסלון, מדליקה את הרדיו. לא רוצה לשמוע חדשות או דיבורים. רק מוזיקה. חוזרת למטבח והבצל כבר די זהוב אז קולפת כמה שיני שום, חותכת אותם לרבעים וזורקת לסיר, אחר כך פלפלים אדומים חתוכים לקוביות. הבית מלא בריחות הבישול, תשימי כבר את הבשר, הכל ישרף. היא מרגישה אותו מתנשם לידה, מדליק לה סיגריה. איך הגעת לפה? הריח הטריף אותי, את יודעת איך ריחות משפיעים עליי. בטח היא יודעת. זה החוש הכי מפותח אצלה. ירשה ממנו, כנראה. בולונז, נכון? זה כל כך הזכיר לי את ימי ראשון בבוקר. תוסיפי קצת מלח. ועגבניות. שכחת עגבניות. היא מסתובבת אליו להגיד לו שיפסיק לבלבל לה את המוח, שיביא כבר מאפרה, וכוס יין אדום יעזור עכשיו. אבל הוא כבר לא שם.

בכל בית, ישנו נמר שמסתובב ללא נחמה.

 

            


 

6 Comments

 • Reply
  ש
  22 ביוני 2003 at 22:43

  מקלקל להגיב על דברים כאלה, אבל מכיוון שיש בזה משהו חדש אז אני אחרוג ממנהגי. החיבור בין הטקסט לתמונה עובד, ומכיוון שאפשר גם קצת להריח את הטקסט, וקצת לשמוע, אז באמת יצא לך מין כזה ניו-מדיה. זה ז'אנר מאד נכון (והנה, כבר דיברתי יותר מדי).

 • Reply
  אליסיה
  22 ביוני 2003 at 23:36

  זה לא מקלקל, כי חשוב לי גם לדעת מה חושבים על מה שאני עושה.
  תודה

 • Reply
  נינה
  23 ביוני 2003 at 9:09

  ובכל זאת אני מגיבה ורק מתוך החשש הזה שלא תדעי שקוראים ומתרגשים. כל הקטעים האלה שאת מעלה, טקסט-תמונה, כל אחד מהם יצירה שלמה ומרגשת ומייאשת, וביחד הם עוד יותר מזה.
  אני קוראת את כולם, סתם, שתדעי, את לא לבד, את נוגעת.

 • Reply
  יורם קופרמינץ
  23 ביוני 2003 at 10:24

  כמה נכון שכתבת נמר,
  הרבה יותר נכון מאריה.
  הרבה יותר חכם, וממזר, ומסוכן.
  זה שאלה שתמיד ראוי לשאול כדי להכיר אדם,
  מה אתה יותר מעריך, נמר או אריה?

  ונגעת.

 • Reply
  יורם קופרמינץ
  23 ביוני 2003 at 10:25

  כמה נכון שכתבת נמר,
  הרבה יותר נכון מאריה.
  הרבה יותר חכם, וממזר, ומסוכן.
  זה שאלה שתמיד ראוי לשאול כדי להכיר אדם,
  מה אתה יותר מעריך, נמר או אריה?

  ונגעת.

 • Reply
  אליסיה
  23 ביוני 2003 at 11:47

  באמת חשוב לפעמים לשמוע מה דעתו של זה שקורא ורואה מה שאני מעלה לכאן. אז תודה גם לך.

Leave a Reply