בלוג

על הזכרון

בלילה חלמתי על שלי ויובל ומוניקה ואילנה וריבה וויויאן ואריאלה והמורה לאה.

כל הדרך לפגישת המחזור התהפכה לי הבטן.

מי הם האנשים האלה שבמשך שלוש שנים היו כל עולמי? מי הם היום ?

האם שוב אהיה הילדה הקטנה שלא מבינה מילה ממה שאומרים סביבה ?

ואז החיבוקים החמים והנשיקות והזכרונות.

כל הערב ניסיתי להיזכר, לחבר פנים לשם, פנים של עכשיו לפנים של אז.

והייתה שיחה אחת משמעותית במיוחד, בה הסברתי (לעצמי, בעיקר) איך הפרידה הכאיבה עד כדי כך שהייתי חייבת למחוק את כל הזכרונות.

 

יש שם מישהו ?

 

4 Comments

 • Reply
  מרים ברוק-כהן
  9 ביוני 2018 at 8:59

  אוי אליסיה, נגעת בנושא שלי הוא לא פשוט. אולי כי נדדתי כילדה יותר מדי, אולי ? לפני כמה וכמה שנים קבלתי הזמנה למפגש כיתתי, בהתלחלה דוקא שמחתי. למרות שעם אף אחד או אחת מהם לא נפגשתי 50 שנה. שלחו לי הודעה שעלי להכין דף שבו אספר קצת על מה עבר עלי , כי רוצים להוציא חוברת. כמובן שכתבתי על היצירות שלי ועל תערוכות דברים שהתחלתי בהם אחרי גיל 40 ועדיין ממשיכה בהם. שלחתי וקבלתי תשובה משונה , אף אחד לא מתענין במה שאת עושהץ תמחקי בבקשה ותכתבי לפי הפורמט שלנו ……נו באמת. כבר הלך לי החשק להיפגש. טלפנתי גם לכמה אנישם שגם הם אמרו לי שלא בא להם לבואץ היו להם עוד כמה 'דרישות שלא נראו לי. אז לא נסעתי. וזה לא חסר לי בכלל. נב אחת מהן גרה קרוב אלי המון שנים ואף פעם לא ענתה לי שלום. אולי יש מפגשים שלא נועדו לקרות שוב. מרים

 • Reply
  Alicia Shahaf
  9 ביוני 2018 at 10:54

  גם אני נדדתי לא מעט כילדה, ולכן הרעיון של המפגש לא היה פשוט.
  אבל חברה מאז, שנשארנו בקשר, ביקשה יפה שאבוא אז באתי.
  אז היה מוזר ומאתגר, ומעייף מאוד
  אבל שמחה שבאתי.

 • Reply
  מרים ברוק-כהן
  10 ביוני 2018 at 3:13

  מזלך, ואני שמחה שאצלך זו הייתה חוויה טובה. אצלנו הייתה כתה עם כמה ילדי שואה כמוני. שניים יתומים מאב ואני עם אב בארץ רחוקה. שני יתומי מלחמת השחרור , שניהם כבר לא בארץ. ילידי מאוריציוס. 4 יוצאי רומניה. 3 יוצאי עיראק. אחד נהרג בתאונה בצבא אחד נעלםכמה כבר נפטרו. גרעין עיקרי יקים נהריינים. כנראה לא היה רצון גדל להיפגש. רק חלק קטן הגיע למפגש. לכומת זאת נהנית ללכת לפגישות מחזור של בעלי [בין הכתות שלנו התחתנו כמה זוגות] בת כתתו הייתה מדריכת תנועת הנוער שלי והיא מקסימה.. פגישות מחזור זה מזל או מאד מוצלחות או כמו אצלנו מסובכות . חברות נשארו לי דוקא מכתה אחרת .

 • Reply
  קלאודיה - אליסיה שחף צלמת אמנית - צילום אישי לנשים ונערות - פוטותרפיה
  22 בנובמבר 2018 at 14:08

  […] המרגש עם קלאודיה קרה בעקבות פגישת המחזור של בית הספר היסודי שבו […]

Leave a Reply