צילום נשי

מתמורפוזה

בחודש ספטמבר יוקרן הסרט התיעודי מתמורפוזה בסינמטקים ברחבי הארץ.

 

הסרט משלב  בין עדויות של נשים שעברו אונס או גילוי עריות, לבין מיתוסים של אונס.

בשנה השמינית לספירה כתב אובידיוס את הספר "מטמורפוזות" (גלגולי צורה), יצירה הנחשבת לאחת מנכסי התרבות המערבית. הספר מכיל 250 מיתוסים של מטמורפוזות, 50 מתוכם מתארים נשים שנאנסו והפכו לחיות, צמחים ואבנים. ארכנה, מספרת הסרט, היא דמות מיתולוגית שנענשה על ידי האלים והפכה לעכביש משום שטוותה בנול את מעשי האונס שלהם. בסרט, ארכנה טווה את העדויות לצד סיפורי האונס המיתולוגיים, על רצף תרבותי אחד   ויוצרת שטיח שהוא כתב אשמה נוקב ועצמתי.

 

 

3 Comments

 • Reply
  אורנית
  6 בספטמבר 2006 at 13:26

  הייתי בסרט בהקרנה בחיפה ו- מה לומר… נותרתי המומה. גיבורות הסרט מישריות מבט ומביטות בצופים ישר בעיניים. סרט קשה ומורכב אבל כל כך חשוב. צובט… כמה צובט.

 • Reply
  אורן
  6 בספטמבר 2006 at 13:29

  הגעתי לסרט די במקרה, גם להקרנה בחיפה. האולם היה מלא עד אפס מקום. וכמה נשים מעלי ומצדדי נשפו לתוך ממחטותיהן. מסכים, סרט קשה ומרגש. המוסיקה, הצילומים, השילוב בין סיפוריהן של הגיבורות לסיפורים מהמיתולוגיה עשו את העבודה.
  קשה שלא להמשיך לחשוב על הסרט לפחות כמה ימים אחרי.

 • Reply
  אלמונית
  1 בנובמבר 2006 at 0:28

  ראיתי את הסרט בהקרנה בת"א- אני חברה של אחת הבנות, כולן מדהימות, מסתכלות לנו בעיניים ומכניסות לנו את האמת המרה היישר אל תוך הלב, הלוואי וכולנו היינו יכולים/ות להיחשף ברמה כזאת כלפי הציבור וכך לגרום לציבור הרחב להבין שהקורבן הוא לא האשם בסיפור ועל כן אין לו במה להבייש.
  בנות יקרות אתן מדהימות, חזקו ואמצו…

Leave a Reply