בלוג

עדיין בטיפול

 

איה בן רון

 

איה בן רון עוסקת במבט קליני-רפואי. מבט חוקר של האספקט הפתולוגי של האדם. מבט שמחפש להגדיר את הפתולוגי, את הדרך בה קובעים מה פתולוגי ומה לא. מה דורש טיפול מיידי ומה "בסדר".

 

הפער הבלתי נתפס בין הדימויים הקשים לבין האסטטקיה הצרופה, הנקיה כל כך של העבודות של בן רון הוא בדיוק הפער שהופך את העבודות למעניינות, למעוררות מחשבה, לחזקות כל כך.

 

 

איה בן רון

 

הסתובבתי בחלל הזה של גלריה שלוש, עוברת בשיטתיות מהדפס להדפס. מפסל לפסל. לא רציתי לפספס כלום. התקרבתי, התרחקתי ושוב בדקתי מקרוב. הכל נקי כל כך. הפסלים לבנים-שנהביים. ההדפסים – כולם באותו גודל, כולם מסודרים בשורה. שחור לבן. דיגיטלי. קר ומנוכר.

לאט לאט, מבעד לכל האסטטי והסטרילי – קולטים את גודל הזוועה: אין דם, אין איברים זועקים. אבל, יש כאב עצום, ויש איברים קטועים, וסכינים וסכנת טביעה ומאבקי כוח ואלימות ומוות ואימה אילמת.

 

 

איה בן רון

 

איה בן רון נולדה ב- 1967 בישראל. היא בוגרת MA בקולג' גולדסמית בלונדון, Goldsmiths College, University) of London). עבודותיה הוצגו בתערוכות רבות, ביניהן ב- Welcome Trust בלונדון, ב- National Museum of Natural Science בטייוואן, ב- One In The Other gallery בלונדון, ובארץ לאחרונה בתערוכות: "הלכות שכנים א" במרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית בחולון, "אוברקראפט" בבית האמנים תל אביב ו"גוועלד" בלושי אמנות והוצאה לאור. ספר-אמן שלה "עזרה ראשונה" יצא בהוצאת "אמנות לעם" בשנה שעברה.

 

גלריה שלוש לאמנות עכשווית

 

 

You Might Also Like