בלוג

הזמנה

חברתי המוכשרת טלי בן נון אוצרת תערוכה מעניינת ושונה, ואני מנצלת במה זו כדי להזמין את כל מי שמעוניין לבקר בה.

להלן הסבר על העבודה ופרטים נוספים.

 

דוּ פָּן     פעולה במרחב Live

 

ההווייה המודרנית מבטאת הלך רוח תזזיתי, אינטנסיבי. היא מציפה אותנו בעושר של גירויים המגיעים לידי מיצוי מהיר ואת מקומם ממלאים גירויים חדשים.

יצירתם המשותפת של רעות שחר בן-שאול ודוד בהר-פרחיה בחלל הגלריה של מועדון הג'ה-פן, הינה תוצר לואי של המציאות הדחוסה והאינטנסיבית הזאת. היא איננה מבקשת להתפרש כתמונת ראי שלה, אלא להגיב עליה ולהמחיש את הצורך המתמיד בשינוי.

ערב הפתיחה מסמל את תחילתו של תהליך בן שלושה שבועות המתרחש במרחב ובזמן אמת, תהליך שסופו אינו ידוע.   

זוהי עשייה שגבולותיה פרוצים והיא מבקשת להגיב בישירות ובספונטניות למקום מתוכו היא נובעת, לנהל דו-שיח עם קהל הבא והולך. תוך כדי התהליך משנה המיצב את פניו, מתגלה ומסתתר, מוסיף וגורע ומסגל את תפיסת הזמן שלו לקצב שבו משתנה סביבתו.

 

רעות ודוד מבקשים לברוא לעצמם ובעצמם מרחב פנימי חדש. נקודת המוצא המשותפת לשניהם היא התפיסה שהמרחב (הגיאוגרפי-הארכיטקטוני-התרבותי) הוא מקור העשייה, והשימוש בחושים חיוני לשם ארגונו.   

מתוך נקודת השקפה זו, פונה כל אחד לדרך משלו: רעות מרכיבה אובייקטים פלסטיים מחפצים שונים ומשונים אותם היא אוספת באובססיביות ודוד מפסל באור, בחלל ובסאונד. שניהם נענים למה שהסביבה מציעה להם וחומרי הגלם המיידיים שנמצאים ברשותם הם התכולה האורגנית של חלל הגלריה ועוד אלמנטים שהובאו מהסטודיו הפרטי של כל אחד מהם. אלה מתמזגים בחלל ואינם מובחנים כ "לא שייכים". 

 

שני האמנים חברו זה לזו לפני כשנה, תחילה מתוך סקרנות הדדית ואחר כך מתוך צורך משותף בשיח בינאישי ואמנותי. הנטיות והבחירות האמנותיות השונות היוו בסיס מוצק לניהול דיאלוג מפרה ומרתק בין השניים. דוד נוטה לקונספטואליזם, נובר בהיסטוריה של המקום ומפסל מיצב שקול ומחושב. רעות לעומתו מונעת מתוך ייצריות, אימפולסיביות וחירות דמיונית ויצירתית נטולת עכבות. 

יחד הם מחפשים אחר חללים מאתגרים המכתיבים תנאי עבודה בלתי שגרתיים. המוזיאונים והגלריות מצטיירים בעיניהם כבועות הרמטיות, מעין "מקדשים" לאמנות שתכליתם ומטרותיהם ברורים, וארגון המרחב והזמן בתוכם מנותק מזה המתנהל מחוץ לקירותיהם.  

 

הבחירה בחלל מועדון הג'ה-פן נבעה, בין היתר, מהיותו מרחב פנאי אלטרנטיבי שמטבעו מושתת על יחסים הדדיים עם הסביבה והקהילה.

פנים המועדון ותכניו הם שיקוף אותנטי לסביבה בה הוא שוכן. ההופעות שמתקיימות על הבמה בחלל העליון, המוסיקה, הסאונד, התאורה והקהל המתחלף, הם אוסף של מרכיבים חד פעמיים.

 

המיצב של רעות ודוד נטמע בתוך הדינמיקה של המקום ומגיב לצרכיו המיידיים,ההכרחיים והשרירותיים.

 

 

טלי בן נון

 

 

מועדי פתיחה:

ימי שלישי ורביעי:  21:30 – 24:00

ימי חמישי ושבת (בימים אלו יתארחו אמנים שונים בחלל הגלריה): 21:00 – 24:00

יום שישי :  משעה 23:00 (שעת פתיחת הדלתות במועדון)

 

המיצב ינעל ביום רביעי  7.7.04

 

 

אמנים אורחים:

ביום חמישי ה- 24.6 תפתח הגלריה בשעה 21:00 ומשעה 21:30 יתארח הרכב מוסיקלי בשם: 'שועל נועז'. שני אמנים פלסטיים ונגנית אחת הקימו את ההרכב וביחד הם מנגנים בעיקר 'שירים משומשים' (כלשונם).

עוד באותו ערב: פרפורמנס משותף לשני האמנים רעות שחר בן-שאול ודוד בהר-פרחיה.

 

במוצ"ש ה- 26.6 תפתח הגלריה בשעה 21:00 ומשעה 21:30 יפעלו בחלל האמנים דוד ורעות, יבצעו פעולות ספונטניות במיצב +פרפורמנס משותף.

 

לגבי אמנים נוספים שיתארחו בחלל הגלריה ביום חמישי (1.7) ובמוצ"ש (3.7), פרטים מלאים יפורסמו בעתונות.

 

גלריה ג'ה פן

רח' קומפורט 11, תל אביב

 

 

No Comments

    Leave a Reply